fbpx

Kuidas valida head maaklerit?

Viimastel aastatel on Pärnu kinnisvaraturule lisandunud ja lisandub veelgi uusi kortereid ja maju. Pakkumisi on väga palju – oluliselt rohkem, kui on ostjaid. Siit ka põhjus, miks parima müügitulemuse  saamiseks on vaja olla kursis laiemalt kinnisvarateemaga, on vaja osata tuua kinnisvara pakkumine esile teiste pakkumiste seast, olla nutikas ja kasutada lisaks uusi kaasaegseid tehnilisi lahendusi ning olla valmis rohketeks läbirääkimisteks erinevate ostjate, müüjate, üürnike ja ametnikega. Kasuks tuleb tugev närvikava, paindlikkus ja hea suhtlemisoskus erinevate “inimtüüpidega”.

Kindlasti on inimesi, kes saavad lihtsama müügiprotsessiga iseseisvalt hakkama, kuid nagu minu 20 aastane maakleritöö kogemus näitab, et paraku suurem enamus seda ei suuda, tehingud jäävad venima, takerduvad või pole tulemus selline nagu loodeti. Lahenduse saamiseks kaasatakse jutukas ja hooplev naabrimees või kinnisvaramaakler, kellelt loodetakse igakülgset abi, saavutamaks kinnisvaratehingutes parimat tulemust. Nii nagu ei saa hea maakler olla ka hea arst, ehitaja või kingsepp, ei saa ka neist endist üleöö head kinnisvaramaaklerit.

IGAÜKS JÄÄGU IKKA OMA LIISTUDE JUURDE JA TEHKU SEDA, MIDA OSKAB HÄSTI!

Nõuanne nr 3. – Vali omale pädev ja asjalik maakler!

Esmapilgul võib tunduda, et maakleri leidmine on lihtne, kuid süvenedes võib see osutuda päris raskeks. Maaklerteenuse pakkujaid on palju, Pärnu linn ja Eesti on väikesed ning enamusel meist on tuttav maakler või isegi mitu, kelle poole võiks pöörduda teenuse saamiseks.

Paraku ei tohiks maakleri valikut teha ainult selle järgi, et ta on tuttav või otsustasite osta eluaseme maakleri kaudu ja siis panete kohe ka oma vara talle müüki, süvenemata, kas see maakler on ikka Teile parim. Tuttav maakler on küll boonus, kuid mitte kõige olulisem.

Soovitaksime valida omale maakler järgmiste kriteeriumite põhjal, millest saab aimu juba ainuüksi põgusa vestluse järel, heites pilgu tema firma kodulehele ja klientide tagasisidele.  

Mõned olulisemad vihjed, mida tasub jälgida

KOHALIK

Maakler võiks elada ise samas linnas, maakonnas, kus kinnisvara tehingut plaanitakse teha. Siis saate olla kindel, et ta oskab välja tuua Teie kinnisvara peamised väärtused ning on müügitöös kõige operatiivsem ja tulemuslikum.

OMAB KOGEMUST

Valige maakler, kes tegutseb kinnisvaramaaklerina aastaid, mille kõigus on ta saanud rohkelt kogemusi erinevate tehinguprotsesside etappidega. Tänu kogemusele liigub maakler kindlalt kokkulepitud kursil ning müügiprotsess kulgeb kliendile liigsete sekeldusteta ja turvaliselt. Te võiksite näha ja tunda, et maakler valdab teemat.

SUHTLEB VABALT

Maakler oskab küsida ja kuulata ning suudab küsimustele vastata arusaadavalt ja loogiliselt. Vajadusel oskab soovitada, tuua näiteid ja argumenteerida. Maakler on positiivne, sõbralik, abivalmis, enesekindel, sära on silmis, “seisab kahe jalaga maa peal”. Teil on temaga meeldiv ning lihtne suhelda.   NÄITEKS 

MÜÜGIKANALID

Maakler kasutab üldtuntud kinnisvaramüügiportaale internetis ja omab atraktiivset müügile suunatud kodulehte, on aktiivne sotsiaalmeediakanalites oma pakkumiste ja teenuste turundamisel. Kasutab ainult kvaliteetseid müügipilte kinnisvarast ning suudab vajadusel lisada pakkumise juurde ka müügivideo. Müügitekstid on läbimõeldult loogilised, informatiivsed ja huvitekitavad.  NÄITEKS

ORIENTEERUB SEADUSANDLUSES

Maakler suudab lühikese vestluse järel ja dokumentidega tutvudes anda hinnangu ja soovitusi, mida on vaja dokumentatsioonis korrastada, oskab lugeda ja selgitada lepingute sisu ning oskab soovitada lepinguid ja lahenduste käike, et planeeritavad tehingud ei tooks Teile kahju vaid kasu. NÄITEKS: 

OSKAB SOOVITADA REMONDI VAJADUST, ON PÄDEV EHITUSES JA ON KURSIS UUENDUSTEGA

Maakler oskab lugeda projekte, tunneb tehnosüsteeme ja toimimise põhimõtteid. Vajadusel oskab hinnata remondivajadust ja soovitada mida, kui palju remontida, ehitada. On kursis uuendustega ehituse-, kodudisaini-, majapidamistehnika- ja sisustuse valdkonnas.

VALDAB KEELI

Maakler räägib vabalt eesti ja vene keeles. Boonuseks, kui saab hakkama ka inglise, soome jne keeltes.

KÄTTESAADAV

Maakler on Teie jaoks olemas, vastab operatiivselt meilidele ja kõnedele ning Te ei pea teda tulutult päevade kaupa taga ajama.

VÄLJANÄGEMINE

Maakler on korrektse väljanägemisega. NÄITEKS:

HOBID

Maakler tegeleb töövälisel ajal hobidega, mis hoiavad teda tasakaalus, lisavad talle positiivset energiat, mis on vajalik igapäevaselt toimetulemiseks, maakleri pingelises ja vastutusrikkas töös. NÄITEKS:

Kui plaanite kinnisvaratehingut – MÜÜA, ÜÜRILE ANDA, OSTA, VAHETADA, ÜÜRILE VÕTTA ning Teil on tekkinud küsimusi, siis hea meelega aitame nendele vastused saada ja planeeritud tehingu ellu viia. Võtke julgelt ühendust, head nõu saate kindlasti!

Järgmises postituses jätkame kasulike nõuannete jagamist. Seniks tutvu meie kodulehel olevate uute väärt nõuannete ja pakkumistega.

Kui Teil on jäänud tähelepanuta eelmised, kasulikud postitused, siis siit leiate nad lihtsamalt ja soovitan läbi lugeda: Margus_taustata_small copy cropp1 (1)

Nõuanne nr 1- ole kursis kinnisvaraturul toimuvaga!

Nõuanne nr 2-  kõige tähtsamat 6 tegevust, millest müüki alustada!

VIHJE: lisage meie Facebooki leht omale meeldivaks, siis on kindel, et ükski kasulik nõuanne tehinguks ning ükski müügi- ja üüripakkumine Teile märkamatuks ei jääks.

Planeerite kinnisvaratehingut?

Meil on suur hulk ostjaid ja üürnike, kes ootavad meilt Teie kinnisvarapakkumisi. Andke meile oma müügisoovist teada ning me müüme selle ära.

Klientide tagasisidet näete siit.                 Valik tehtud tehinguid.

 

Edukaid tehinguid!

Margus Laidna –  20 aastat igapäevast kogemust kinnisvaramaaklerina     www.lunapolis.ee

“Meiega võidate ajas, säästate närve ja saavutate parima tulemuse!”

Sarnased artiklid