fbpx

Kas müüa ise või kaasata maakler?

Umbes kümme aastat tagasi oli kinnisvaraturul aeg, mil nõudlus oli kõrge, pakkumine aga madal ja nii läksid objektid kui soojad saiad, vajamata maakleri vahendust. Nüüd on aeg teine – pakkumine on nii kõrge ja nõudlust tuleb osata ise tekitada, mistõttu on objekti müümiseks maakleri müügitöö ja turundamise oskus hädavajalik.

Lühidalt võib öelda, et kui müüja/ostja kasutab maaklerit, siis ta võidab aega, säästab närve ja saavutab soovitud tulemuse. Mida see täpsemalt tähendab ja milliseid mõjuvaid põhjuseid on veel maakleri kasutamiseks?

Suurim viga, mida kinnisvara müümise juures tehakse.

Suurim viga, mida kinnisvara müümise juures tehakse on arvamus, et kuna “selles pole ju midagi rasket,  teen pildid ära, panen kuulutuse üles ja näitan huvilistele objekti”, siis professionaalset maaklerit ei kaasata. Tegelikult on maakleritöö paljude tegevuste kompleks, mida tuleb väga täpselt ajastada, läbi mõelda ja strateegiliselt paika panna. Lisaks objekti pakendi loomisele (pildid, video, tekst) tuleb tunda seadusi, pangalaenude tingimusi ja osata lahendada erinevate osapoolte soove, vajadusi ja leida kolmanda neutraalse poolena ühine kompromiss tehinguks. Seda müügisoovi esindav eraisik ei suuda. 

Kõige sagedasemad vead maakleri valikul.

Kui inimene on otsustanud maakleri valida, siis sageli tehakse mitu strateegilist viga – valitakse maakleriks keegi tuttav sugulane, objektile kõige kõrgemat hinda pakkuv või kõige odavama vahendustasuga müügimees. Kõik nendest on kehvad variandid ja soovitud tulemus – tehing – võib jääda tegemata või läheb nii nagu tee kindlasti ei soovi.

Miks on tark kasutada professionaalse maakleri teenust?

Klient hoiab kokku märkimisväärselt aega. Kinnisvara müügiga tegelemine on ajamahukam, kui esiti võib arvata. Kõigepealt on vaja müügikuulutus valmis teha, see eeldab objekti tehniliste andmetega süvenenult tutvumist. Sellele järgneb aktiivne suhtlus klientidega ja see on sageli intensiivne, sest mõni klient võib helistada mitu korda, küsides rumalamaid või arukamaid küsimusi. Objekti näitamine, lepingute koostamine, juriidika ja sageli ka erinevate ametkondadega suhtlemine on kokku täiskohaga töö. Just nagu maaklerile kohane.

Maakler oskab luua kõige paremini müüva pakendi.

Suurenenud konkurentsis on vaja pingutada iga objekti müümise nimel sh tuleb oskuslikult TURUNDADA. Õige kuulutus sisaldab endas kvaliteetseid pilte, nüüd juba tingimata ka head videot, suurepärast teksti ja õigeid kanaleid turundamiseks. Selleks, et objekt oleks atraktiivne ja kutsuks huvituma, peab läbi mõtlema kõik pisidetailid.

Ehk on müüva visuaali saamiseks vaja toas mööblit ringi tõsta, midagi ära viia, koristada või uuendada? Seda oskab kogenud maakler juba ette näha! Lisaks pildile, videole, tekstile ja reklaamile on väga oluline ka telefonivestluse professionaalsus ja müügioskus objekti potentsiaalsetele ostjatele näidates.

Maakler oskab öelda objekti õiget hinda.

Näeme sageli, et inimesed valivad endale maakleriks inimese, kes pakub objekti eest kõige kõrgemat hinda. Selline suhtumine on lühinägelik, sest ülehinnatud kinnisvara ei saa müüdud. Õige hinnaga kinnisvara on see, mida ostetakse. Õige hinna oskab aga öelda maakler, kellel on aastatepikkune  töökogemus.

Müügikuulutuse portaali lisamisel on väga tähtis panna objektile õige hind, sest esimese kuu aja jooksul saab see kõige rohkem tähelepanu. Kui objekt on ülehinnatud ja kuu aja jooksul müüdud ei saa, siis hinna alandamine uuesti sellist tähelepanu paraku ei too. See pole ka õige taktika ja venitab müüki. Selleks, et müügiks aktiivset huvi saada, peab tegema kohe kõik asjad õigesti! Professionaalse maakleri abiga saab see tehtud.

Müügitööd teostab professionaal.

Selleks, et korter, maja, suvila või muu kinnisvaraobjekt saaks müüdud, tuleb seda reaalselt ka müüa. Kui inimene kaalub maakleri mitte palkamist, siis tasub endalt ausalt küsida – kas ma olen valmis ja on mul piisavalt oskusi, et huvilistele objekti müüa? Lihtsalt näitamisest ei ole kasu, müüma peab. Loomulikult taktitundeliselt, diplomaatiliselt ja sõbralikult, aga maakleritöö eesmärk on siiski tehingu saamine ehk objektile ostja leidmine.

Saad rahulikult tegeleda oma eluga.

Maakleritöö sisaldab endas vastuste otsimist igasugustele klientide esitatud küsimustele. Sageli tuleb kontakteeruda valla või kohaliku omavalitsusega, ajada taga ehituspabereid, seadusi ja lubasid, suhelda pankade ja hindajatega, ehitajate ja ametkondadega. Kõik see võtab esiteks aega, teiseks peab olema ka oskust õigesse kohta pöörduda ja õigeid küsimusi esitada. Samuti tuleb maakleril sageli olla kannatlik suhtlemisel klientidega, kellega  vara omanik oleks esimesel kohtumisel igasuguse läbirääkimise lõpetanud. Küsimusi ostetava vara ja müüja osas on seinast seina ja neile vastamiseks peab olema väga tugev närvikava.  Lisaks on maakler kursis laenude üldtingimustega ja oskab juba esmasel kohtumisel hinnata kliendi laenuvõimet ning anda kätte ka suunad, kuidas laenuvõtmise protsess oleks võimalikult valutu ja tulemuslik.

Millest alustada?

Kui sinu jaoks on oluline, et kinnisvara saaks müüdud/ostetud/ üüritud kiirelt, oskuslikult ja tulemuslikult ning minimaalse närvikuluga, siis Lunapolis kinnisvara maaklerid on õige valik!    Endale sobiva maakleri saab valida  siit.

Soovin teile häid otsuseid ja

edukaid tehinguid!

MARGUS LAIDNA – maakler

üle 20a kinnisvara tehingute kogemust

Sarnased artiklid