fbpx

Elektritarbimise – võrgulepingu lõpetamine, kui müüd kinnisvara

Allolev info on väljavõte elektrilevi lehelt, et teil oleks lihtsam peale kinnisvara soetamist elektritarbimist alustada ja vajadusel ka lõpetada.

Väljavõte: 

Võrgulepingut on õigus lõpetada igal ajal, teatades sellest meile vähemalt 30 päeva ette. Võrgulepingu lõpetamiseks esita võrgulepingu lõpetamise avaldus. Kõige mugavam on seda teha iseteeninduses. Lepingu lõppemise kuupäevast teavitatakse Sind e-kirjaga või SMS-i teel.

___________________________________

Millal tuleb võrguleping lõpetada?

Leping tuleb lõpetada siis, kui toimub eluaseme müük või vahetub tarbija. Võrgulepingu lõppemine sõltub sellest, kas tarbimiskohta tuleb Sinu lepingu lõpetamise järgselt uus tarbija või mitte:

  • Kui tarbimiskohta tuleb uus tarbija, lõpeb Sinu võrguleping siis, kui võrguleping uue tarbijaga on sõlmitud. Juhul, kui uus tarbija ei ole Sinu lõpetamisavalduse esitamisest 30 päeva jooksul meiega uut võrgulepingut sõlminud, lõpeb Sinu leping ning tarbimiskohas lülitatakse välja elekter.
  • Kui tarbimiskohta ei tule uut tarbijat, lõpeb Sinu võrguleping koos elektri väljalülitamisega tarbimiskohas:
    – 30 päeva pärast avalduse esitamist. Elektri väljalülitamine on Sulle tasuta.
    – varem kui 30 päeva pärast avalduse esitamist. Sellisel juhul pead tasuma elektri väljalülitamise eest.Kui vool on meie poolt suletud, on Elektri hilisem sisselülitamine alati tasuline. Lähemalt sisselülitamise tasust »

____________________________________________

Kas võrgulepingu lõpetamisel pean ka elekjtrilepingu lõeptama?

Võrgulepingu lõpetamisega koos lõpeb alati ka tarbimiskoha elektrileping. Elektrilepingut eraldi lõpetada ei ole vaja. Elektrilepingu ennetähtaegse lõpetamisega võivad kaasneda täiendavad tasud.

_____________________________________________

Miks laekuvad arved ka pärast lepingu lõpetamist?

Kui oled esitanud meile avalduse võrgulepingu lõpetamiseks, siis lõpeb leping hiljemalt 30 päeva jooksul alates avalduse esitamisest.

Kuni lepingu lõppemiseni võivad lisanduda tasud võrguteenuse eest, näiteks kuutasu ja tasu tarbitud kWh eest. Lõpparve saadame lepingu lõppemisele järgneval kuul.

Kõiki  e-toiminguid saate teha sellel lehel: elektrilevi.ee

Sarnased artiklid