fbpx

Kuidas määrata õiget müügihinda?

Sageli leiavad inimesed end olukorrast, kus olemasolev eluase ei vasta enam nende vajadustele. Võib-olla, et pere on suurenenud või võimaldab majanduslik olukord lubada endale kaaseagsemat, mugavamat elukohta. Samas on neid, kel soov vabaneda nende jaoks liialt ruumikaks ja kulukaks muutunud elamispinnast. Kui on vajadus, tuleb leida lahendus!

Esimene ja olulisim samm on olemasoleva kinnisvara turuväärtuse välja selgitamine.

 

HINNA VÄLJA SELGITAMISE VIIS  nr .1

Enamasti tutvub kinnisvara omanik suuremates kinnisvara portaalides nähtavate kuulutustega. Võrdluse aluseks võetakse samas piirkonnas, sama suurusega ja muude sarnaste parameetritega korterite või elamute müügikuulutused.

Probleem

Oluline on aga teada, et enamasti ei kajastu müügi kuulutustes  hind, millega vastav kinnisvara ka lõpuks müüakse-ostetakse. Tegemist on müüja esimese “soovhinnaga” ja üldjuhul jääb reaalne tehingu hind sellest allpoole.

 

HINNA VÄLJA SELGITAMISE VIIS  nr .2

Samuti on võimalik tutvuda Maa-ameti statistikaga ja vaadata, millise keskmise ruutmeetrihinnaga piirkonnas tehinguid tehakse. Maa-ameti andmebaas annab võimaluse leida piirkonna keskmine hind, samuti minimaalne/maksimaalne hind ning ka reaalselt ära müüdud varade müügihinnad.

Probleem

Suures info hulgas orjenteerumine võib osutuda pisut keerukaks, võtab palju aega ning ei pruugi anda ajakohast hinnainfot.

 

HINNA VÄLJA SELGITAMISE VIIS nr .3

Teadmaks, mis kinnisvara turul just hetkel toimub on parimaks abimeheks siiski asjatundlik maakler, kes lisaks eelpool toodule teab, mida otsivad ostjad ja pakuvad teised müüjad antud aja hetkel. Oluline on meeles pidada, et ostja leidmiseks peab teadma potentsiaalsete ostjate vajadusi, soove ja võimalusi.

Kui soovite olla kindel, et teie tehingud saaksid tehtud maksimaalselt hästi ja teile minimaalse närvikuluga siis soovitame valida meie firma maaklerite seast endale sobiv ja teha esimene kõige olulisem samm ja HELISTADA. Ülejäänud läheb juba lihtsamalt.

 

Edukaid tehinguid!

Firma juht ja tegevmaakler Margus Laidna

Sarnased artiklid