fbpx

Mis varjatud müüginipid? Ostja pole rumal!

Juhtusin lugema huvitavat artiklit, kus psühholoog lühidalt kommenteerib kinnisvara ostmisega seotud emotsioone ja otsusele jõudmist. http://kasulik.delfi.ee/news/kasulikselgitab/psuhholoog-selgitab-kuidas-kinnisvara-ostmisel-tunda-ara-varjatud-muuginippe-mida-maaklerid-su-peal-kasutavad?id=83932137

Olen enamuses kirjutatuga nõus kuid…
Tsiteerin:

Tegelikkuses on vähegi suuremas asulas võimalik mõistlikus ajavahemikus, olgu selleks sümboolselt 1 aasta, leida pakkumistes üsna mitu korterit või isegi maja, mis sobivad hästi.

Töötades kinnisvaramaaklerina puutun sageli kokku olukorraga, kus oma eluaseme müümiseks on tekkinud vajadus või emotsionaalne soov teha muudatusi. Ja reaalses elus leiab uue eluaseme ostja ennast olukorrast, kus ta on leidnud sobiva korteri või maja aga oma eluase ei ole ostjat leidnud. Kui huvipakkuv kinnisvara on meeldib teile, meeldib see ka kellelegi teisele, kes on ehk valmis juba allkirjastama ostu-müügi tehingut!

Kuhu ma tahan jõuda? Soovi või vajaduse tekkides tuleb siiski alustada OMA olemasoleva kinnisvara müügist.

Miks? Iga omanik soovib oma vara müüa võimalikult parima hinnaga ja ennetada tuleb kõikvõimalikke nö. karisid. Selleks on vaja kontrollida, kas dokumentatsioon on ikka korras ja tegelik olukord vastab registrites toodud andmetele. Loe lähemalt uutest nõuetest https://lunapolis.ee/muudatused-ehitisregistris/

Kas elamises on võimalik väikeste kuludega teha parendustöid, mis aitaks maja/korterit kiiremini müüa? Selle kohta olen varem kirjutanud https://lunapolis.ee/valed-otsused-toovad-omanikule-masenduse/

Olles oma kinnisvara seadnud müügivalmidusse on lihtsam minna jahtima uut ja huvipakkuvat kodu ja ka oma vara müük sujub lihtsamalt.

Tsiteerin:

Mõistagi on nii omaniku, arendaja kui maakleri huvides kiire müük, kuid otsustamistempo peaks ikka ostja endale mugava valima.

Kindlasti ei tasu ´´ühte patta´´ panna kõiki maaklereid! Hea maakleri esmane huvi on KVALITEET mitte KVANTITEET!

Hea ja sujuv suhtlemine vara omanikuga, võimaluste otsimine puuduste kõrvaldamiseks  ja lõpetuseks mõlemaid osapooli rahuldava tehinguni jõudmine on maakleri töö parim osa. Hea maakler panustab juba teie vara müüki võttes olulisel määral aega ja ka oma raha selleks, et tema müügi nimekirjas olev kinnisvara leiaks ostja.

Tõde on, et otsuse tegemisel tulevad alati mängu emotsioonid ja teisiti pole see mõeldavgi. Siiski näitab reaalne kogemus, et kinnisvara ostes lähtub eestlane pigem ratsionaalsetest põhjustest ja alles seejärel tulevad mängu tunded.

 

Sarnased artiklid