fbpx

4 asja mida EI peaks maaklerile ütlema!

Olgem ausad, kinnisvaramaaklerid ei ole ”õrnakesed”. Me oleme oma töös kuulnud ja näinud nii mõndagi ning enamus meist võtab asja stoilise rahuga või isegi huumoriga.  Olles leidnud maakleri, keda usaldada, peakski saama rääkida kõigest, mida vajalikuks pead ja rääkida tahad. Lihtsalt on mõned asjad, mis võivad võtta maaklerilt igasuguse entusiasmi.

Sa ei tarvitse öelda midagi otseselt solvavat ja küllap pole sul mõtteski olla hoolimatu või ebaviisakas aga…  On mõned asjad, mis kindlasti ei aita kaasa sinu ja maakleri eduka koostöö tekkimisele.

”Ma tahan müüa aga ei taha pühenduda vaid ühele maaklerile”.

Lojaalsus on kahesuunaline maantee. Soovid, et maakler oleks sinule pühendunud ja annaks endast kõik  – mõista, et maakler kulutab arvestataval määral aega, raha ja panustab, et organiseerida sinu vara parim reklaam, kontrollida dokumentatsiooni komplekteeritust ja kohtuda erinevate inimestega sinu vara tutvustamisel. Selle raske töö väärtustamiseks on õiglane allkirjastada leping, mis lubab maakleril sind esindada kui klienti mitte kui tellijat. Siin on suur vahe!

”Ma tahan alati ise kohal olla, kui minu kinnisvara näitad”.

Hei! Vaata oma parema jala kinga. Auku näed?  Auk sinu kaunis kingas on sellepärast, et sa ise oled ennast tulistanud jalga.

Kui soovid oma elamise võimalikult kiiret ja edukat müüki tuleb seda ka tutvustada paljudele potentsiaalsetele ostjatele. Ostja ei vali pakkumist, mida pole ise kohapeal näinud – ta liigub järgmise pakkumise juurde ja hetkel on neid turul kümneid. Kohapeal on tähtis keskenduda osapoolele, kes on valmis sinu vara eest maksma kümneid tuhendeid eurosid. Ostuhuvilise jaoks pole oluline, kui hea oli sinul siin elada. Ostja ostab kodu ENDALE.

”Ma uurin hiljem, kas ja kui palju ma laenu saan”.

Siin midagi neile, kes on endale kinnisvara soetamas.

On ebaõiglane kulutada maakleri aega ja ka raha näitamaks ning tutvustamaks maja või korterit, mida sa endale antud eluperioodil nagunii lubada ei saa. Enamasti elavad omanikud veel müügis oleval pinnal ja iga näitamine tekitab teatud ebamugavust. Selgita välja oma võimalused ja pea nõu maakleriga, kes aitab leida parima variandi mis vastab sinu soovidele / võimalustele. Nii väldid olukorda, kus mõtted on juba katusekorteris mida aga veel endale lubada ei saa.

”Ma plaanin ise müüa oma vara. Sina tead kuidas, anna mulle väike juhend millest alustada”.

Aeg on raha! Muidugi! Minu teadmised, kogemused, oskused on samuti raha.

Kogemused ja oskused on väärtus omaette ja seda ei saa lihtsalt kokkupakkida ning teisele üle anda. Sageli on vara müük seotud väga erinevate tegevustega ja enne ostja leidmist vajavad lahendamist mitmed probleemid.

Paljud inimesed on proovinud täpse retsepti järgi küpsetada sama maitsvaid lihapirukaid nagu tegi minu vanaema. Kahjuks on nad ebaõnnestunud, mina sealhulgas. Mida ma tahan sellega öelda? Maakleri töös on nii palju erinevaid muutujaid ja iga objekti müük, iga omanik, iga ostja on omalaadne ning kordumatu. No kuidas saab siin olla mingit juhendit!

Kui soovid,  et kinnisvara müük ei tooks vaid rahalist kasu vaid oleks ka meeldiv kogemus  ole valmis tasuma õiglast hinda!

 

 

 

 

 

Sarnased artiklid