Kuidas oma kinnisvara müügiks esitleda?
Tere! Loodan, et Teil on läinud hästi ja olete rahul oma seniste kinnisvaratehingutega.
Jätkame nõuandeid teemal:”Tahad olla kinnisvaratehingutes edukam?”
Kinnisvara esitlemine müügiks/ üürimiseks koosneb mitmest etapist. “Jätame kõrvale selle, et räägid naabrinaisele üle hoovi või meestele saunas oma korterist, vaid keskendume peamistel.”
ESIMENE ja levinuim on reklaamkanalites esitlemine fotode abil ja TEINE on kinnisvaraobjektil kohapeal esitlemine.
Üha rohkem inimesi on mõistnud, et head pildid pakutavast kinnisvarast toovad esile nende vara head küljed, loovad eelise rohkete kinnisvara pakkumiste seas, lühenenud on müügiperiood ning omanikul on võimalik saada vara müügist parimat müügihinda/ üüritulu= paremat klienti (sõltuvalt, mis tehingut tehakse).
“Toimib lihtne tõde, kui esimene on tehtud halvasti, siis järgmist sammu ostjalt üldjuhul ei tule!” Seega tuleb hoolikalt läbi mõelda esimene etapp ja teha seda parimal võimalikul moel. Võimalusi on mitmeid, kuid täna räägin põhjalikumalt enamlevinud esitelmisest fotode abil e KINNISVARA PILDISTAMISEST MÜÜGIKS.
“Kinnisvara müügiks pildistamine pole mingi sõjateadus, aga see pole ka pere -või reisipildi tegemine!”
… nii, et alustame algusest.
Miks üldse teha head pilti ja kellel seda vaja on?
Müügipilte kinnisvarast tehakse eelkõige ostjate/üürnike jaoks. Piltide põhjal otsustab potensiaalne ostja/üürnik, kas see pakutav objekt võiks talle sobida elamiseks ning alles seejärel teeb otsuse tulla seda elamispinda lähemalt uurima. Seejärel võrdleb uuesti teiste pakkumistega, uurib rahastamist, vajadusel tuleb uuesti vaatama, kaupleb ja siis alles otsustab osta või mitte.
Otsustamisel tahab ostuhuviline eelkõige näha, et pakutav eluase on temale puhas, terve, hubane ja ohutu. Selles objektis näeb ta oma tulevast KODU oma perele ning et peale selle vara soetamist vajalikud muudatused saab ta tehtud probleemideta. Mida atraktiivsem pakutav kinnisvara fotodel ostjale tundub, seda suurem on tõenäosus, et piltide vaatamisele järgneb ka objekti kohapealne ülevaatamine ja sellele võiks järgneda läbirääkimised ning ka tehing.
Alateadlikult tehakse lisaks ka otsus põhipõttel : PILDIL KUVATAVA KVALITEET peaks olema MÜÜJA POOLT SOOVITUD HINNAGA.
Kui see suhe on paigast ära, siis suure tõenäosusega esmast telefonikõnet ja kokkusaamist ei tule ning tehingut ei toimu!
Milline on üldse hea pilt?
Hea kinnisvara müügipilt on tehtud õige rakursi alt, selge, moonutusteta, servad sirged, piisava valgusega ning pildistatav ruum peab olema ettevalmistatud vajaliku emotsiooni edastamiseks. Hea pilt annab ülevaate pakutava objekti peamistest väärtustest. Sealhulgas peaks pildil nähtav info tekitama ostjas nö. kodutunde või vähemalt arusaamise, et kodutunne on loodav ja selle tegemine on ostjale jõukohane ning taskukohane
Mis vahet on heal ja halval pildil?
Lihtsamalt öeldes, pildistades siseruumides mobiiliga või tavalise fotokaameraga ning kui oled vähese kogemusega jäävad pildid udused, pimedad ja ruumist jääb väga väike osa peale. Piltidele on jäädvustatud esemeid, mis ei puutu kuidagi müüki ja ostjat ei huvita.
Allolevad pildid on üheks näiteks, kus pildistatud on ühte ja sama korterit. Parempoolsed minu pildistatud ja parempoolne teise………. pildistatud. Kui peaksid otsustama, siis kumba ostaksid sina?
Profikaameraga, spetsobjektiivide ja lisaabivahenditega, mis on mõeldud siseruumides pildistamiseks ning kogemused pildistamisel, saab aga vältida kõiki eelpoolnimetatud probleeme. Pildid on selged, moonutusteta, hea valgusega, maksimaalse mõistliku nurga laiusega ja õige nurga alt. Lisaks on oluline teada millise rakursi alt tuleks mingis ruumis pilti teha ja kuidas ruumi ettevalmistada enne pildistamist.
Enne pildistamist
Enne, kui alustada pildistamisega, tuleks selgeks teha endale, millised on konkreetse objekti väärtused ja eelkõige on väärtused potensiaalsele ostjale. Seejärel saab alles otsustad, mida saaks ette võtta, et need väärtused ka pildi peal välja paistaksid.
Mida saab kinnisvaraomanik ise ära teha enne pildistamist?
Iga objekti puhul on see erinev, kuid võib öelda, et kindlasti tuleb alustada elementaarsest koristamisest ja isiklike asjade ära panemisest kappidesse, panipaikadesse, et need kaadrisse ei jääks. Oluline on näidata pildil müügiobjekti väärtusi ja kvaliteet ning mitte varjata seda kõike oma isiklike asjadega. Kuna inimeste arusaam olulisest ja korrast on niivõrd erinev, siis julgen soovitada, et asjaliku maakleri kaasabil saate teada, mida ära panna ja mida mitte või siis hoopis juurde tuua.
Mõned näited:
Vannituba:
koristada ära oma hambaarjad, nuustikud, aluspesu, ülariided, puhastuspastad ja igasugu pudelid ja kausid. Katlakivi, rooste ja seebi jäägid maha pesta sanitaartehnikalt ja lüüa läikima. Pesumasinast pesuootel olev pesu masinast välja võtta (ukseklaas paistab läbi). Kapi nähtavad pinnad, klaasriiulid ja peeglid läikima lüüa jne.
Magamistoas:
soovitavalt katta voodi ühetoonilise voodikattega, kortsus tekid ja voodipesu alt ära koristada, oma riided kappi, reisikohvrid ja muu vabaaja atribuutiga välja viia, uhke põrand puhtaks pesta.
Elutuba:
suured toataimed pildistamise ajaks akende eest ära viia, aknad puhtaks pesta, diivanile padjad korda panna, pehmed mänguasjad ära koristada. Määrdunud diivan, tugitoolid ära puhastada või katta heledas ja ühtlases toonis katetega (enamasti pehme mööbel kolides sisse ei jää), TV ekraan, diivanilaud tolmust ja näpujälgedest puhtaks, hunnik vanu lehti, ravimid jm laua pealt ära koristada kappi, uhke põrand puhtaks pesta.
Esik:
üleriided ja jalatsid kappi, jalgratas välja, peegel puhtaks, põrandad läikima jne.
Köök:
potid, pannid, rohupudelid, pesuvahendid ja mustad nõud kappi ära panna. Köögikapi uksed, tasapinnad, köögitehnika puhastada ja läikima lüüa.
Valgustus:
Hea müügipildi saamiseks ei piisa ainul tipptasemel fotokast, vingest välklambiks, lisavalguses või uhkest fototöötlusprogrammist. Minimaalselt oleks vaja kindlasti asendada läbipõlenud pirnid tervetega ja et ühes toas oleksid ühe valgustemperatuuriga pirnid. Ei tahaks teha üldistusi, kuid kogemus näitab, et paraku on suurel hulgal valgustus korteris/ majas, mida oleks vaja ülesse pildistada, puudulik.
Aknad, aknakatted puhtaks ja töökorda:
Aknad tuleks puhtaks pesta, katkised kardinad ja rulood asendada tervetega või siis üldse eemaldada. Kardinapuud kinnitada lakke/seina nii, et nad oleksid otse.
Remont:
Tuleks kriitiliselt üle vaadata müüdav kinnisvara. Kui rahaliselt on võimalik ja kulu mõistlik, siis kindlasti on mõtekas ette võtta vähemalt pisiremont või siis teha remont põjalik ja korralikult.
Näiteks: Elu loomuliku osana näivad hallitavad silikonid asenda uutega, pragunemised seinte ja lae pindadel üle pahteldada, vajadusel värvida ja tapetseerida, katkine või kulunud parkett võimalusel asendada uuega. Rippuvad juhtmed, pistikupesad kinnitada, asendada tervetega. Vaadata üle sanitaartehnika toimimine ja väljanägemine.
Millist fototehnikat kasutada?
Pildistamiseks soovitan kasutada profikaamerat või siis võimalikult kvaliteetset kaamerat. Lisaks spetsiaalobjektiive siseruumides pildistamiseks ning vajadusel lisavalgust ja statiivi. Seda põhjusel, et korterite ja majade ruumid on enamalt jaolt hea pildi saamiseks liiga nõrga valgusega ja tavalise objektiviga ei ole võimaliktegeliku olukorda pildile saada.
Ja muidugi ei saa jätta lisamata, et kaamera ise pilti ei tee, vaja on teada- mida, millal ja kuidas pildistada. Jälgida tuleks päikese liikumist, varje, mis peeglist ja aknast paistab jne.
Ka vanasõna ütleb: “üks pilt räägib rohkem, kui tuhat sõna!”
Edu pildistamisel ja kui hätta jääte, siis vaadake lisaks, kuidas meie seda teeme.
Müügivideodest saab lugeda siit:
Kui teil on tähelepanuta jäänud eelmised nõuanded, siis soovitan ka need põhjalikult läbi lugeda. Sellest on kindlasti abi!
Nõuanne nr 1- Ole kursis kinnisvaraturul toimuvaga!
Nõuanne nr 2- 6 kõige tähtsamat tegevust, millest müüki alustada!
Nõuanne nr 3- Igaüks jäägu oma liistude juurde ehk kuidas valida head maaklerit?
Nõuanne nr 4- Kas teha remonti või mitte?
Edukaid tehinguid!
Margus Laidna
20a maakleritööd ja kinnisvara pildistamist