Choose language

PILDISTAMISE TEENUS

“Üks pilt räägib rohkem, kui tuhat sõna!”

miks?

Sellepärast, et hästi läbi mõeldud tipptasemel müügipildid sinu kinnisvarast toovad esile pakkutava väärtused, loovad eelise rohkete müügipakkumiste seas, lüheneb müügiperiood ning vara omanikul on võimalik saada müügist parimat võimaliku hinda.

Milline on hea pilt?

Hea kinnisvara müügipilt on tehtud õige rakursi alt, selge, moonutusteta, servad sirged, piisava valgusega ning pildistatav ruum peab olema ettevalmistatud vajaliku emotsiooni edastamiseks. Hea pilt annab ülevaate pakutava objekti peamistest väärtustes. Sealhulgas peaks pildil nähtav info tekitama ostjas nö. kodutunde või vähemalt arusaamise, et kodutunne on loodav ja selle tegemine  on ostjale jõukohane ning taskukohane.

Miks üldse teha head pilti ja kellel seda vaja on?

Müügipilte kinnisvarast tehakse ostjate jaoks. Piltide põhjal teeb potensiaalne ostja/ üürnik järelduse, kas see pakutav objekt võiks talle sobida elamiseks.

Otsustamisel tahab ostuhuviline eelkõige näha, et pakutav eluase on temale puhas, terve, hubane, ohutu ja et selles pakutavas objektis suudab ta näha oma tulevast KODU oma perele ning et vajalikud muudatused saab ta tehtud probleemideta peale selle vara soetamist. Mida atraktiivsem pakutav kinnisvara fotodel ostjale tundub , seda suurem on tõenäosus, et piltide vaatamisele järgneb ka objekti kohapealne ülevaatamine ja sellele võiks järgneda läbirääkimised ning ka tehing.

Näidispildid

Mis vahet on heal ja halval pildil?

Lihtsamalt öeldes võiks öelda, et pildistades siseruumides mobiiliga või tavalise fotokaameraga ning kui oled vähese kogemusega, siis pildid jäävad udused, pimedad ja ruumist jääb väga väike osa peale.

Lisaks pole vähetähtis teadmine millest ja  millise rakursi alt tuleks mingis ruumis pilti teha ja kuidas ruumi ettevalmistada enne pildistamist.

Profipeegelkaameraga ja spetsobjektiiviga, mis on mõeldud siseruumides pildistamiseks, lisame kogemused pildistamisel, saab aga vältida kõiki eelpoolnimetatud probleeme. Pildid on selged, moonutusteta, hea valgusega, maksimaalse mõistliku nurgalaiusega ja  õige nurga alt.

Kui kaua kulub aega objekti üles pildistamiseks?

Sõltub objekti suurusest ja sellest, kui hästi on vara omanik teinud ettevalmistused. Tihti tuleb ette, et enne, kui saan pildistama asuda, tuleb paluda omanikul lisaks ülearuseid asju ära tõsta või siis lausa tegeleda puhastamisega.

Laias laastus kulub korralike piltide tegemiseks objektil 30min kuni 2 tundi, lisaks fototöötlus arvutis. Videode filmimiseks 2-3 tundi ja pärast video montaažiks 10-20 tundi.

Enne pildistamist

Enne, kui saame alustada pildistamisega, teeme selgeks endale, millised on konkreetse objekti väärtused. Seejärel anname vara omanikule soovitused, mida saaks ette võtta, et need väärtused ka pildi peal välja paistaksid. Lähtume soovituste andmisel ostjate ootustest.

Pildid on tehtud ühest ja samas korterist!

Kumba ostaksid sina?

Halvad pildid

Head pildid

Mõned näited:

Vannituba: koristada ära oma hambaarjad, nuustikud, aluspesu, ülariided, puhastuspastad ja igasugu pudelid ja kausid. Katlakivi, rooste ja seebi jäägid maha pesta sanitaartehnikalt ja lüüa läikima. Pesumasinast pesuootel olev pesu masinast välja võtta (ukseklaas paistab läbi). Kapi nähtavad pinnad, klaasriiulid ja peeglid läikima lüüa jne.

Magamistoas: soovitavalt katta voodi ühetoonilise voodikattega, kortsus tekid ja voodipesu alt ära koristada, oma riided kappi, reisikohvrid ja muu vabaaja atribuutiga välja viia, uhke põrand puhtaks pesta.

Elutuba: suured toataimed pildistamise ajaks akende eest ära viia, aknad puhtaks pesta, diivanile padjad korda panna, pehmed mänguasjad ära koristada. Määrdunud diivan, tugitoolid ära puhastada või katta heledas ja ühtlases toonis katetega (enamasti pehme mööbel kolides sisse ei jää), TV ekraan, diivanilaud tolmust ja näpujälgedest puhtaks, hunnik vanu lehti, ravimid jm laua pealt ära koristada kappi, uhke põrand puhtaks pesta.

Esik: üleriided ja jalatsid kappi, jalgratas välja, peegel puhtaks, põrandad läikima jne.

Köök: potid, pannid, rohupudelid, pesuvahendid ja mustad nõud kappi ära panna. Köögikapi uksed, tasapinnad, köögitehnika puhastada ja läikima lüüa.

Valgustus: Hea müügipildi saamiseks ei piisa ainul tipptasemel fotokast, vingest välklambiks, lisavalguses või uhkest fototöötlusprogrammist. Minimaalselt oleks vaja kindlasti asendada läbipõlenud pirnid tervetega ja et ühes toas oleksid ühe valgustemperatuuriga pirnid. Ei tahaks teha üldistusi, kuid kogemus näitab, et paraku on suurel hulgal valgustus korteris/ majas, mida oleks vaja ülesse pildistada, puudulik.

Aknad, aknakatted puhtaks ja töökorda: Aknad tuleks puhtaks pesta, katkised kardinad ja rulood asendada tervetega või siis üldse eemaldada. Kardinapuud kinnitada lakke/seina nii, et nad oleksid otse.

Pisiremont: Tuleks kriitiliselt üle vaadata müüdav kinnisvara. Kui rahaliselt on võimalik ja kulu mõistlik siis kindlasti on mõtekas ette võtta vähemalt pisiremont. Näiteks: Elu loomuliku osana näivad hallitavad silikonid asenda uutega, pragunemised seinte ja lae pindadel üle pahteldada, vajadusel värvida ja tapetseerida, katkine või kulunud parkett võimalusel asendada uuega. Rippuvad juhtmed, pistikupesad kinnitada, asendada tervetega. Vaadata üle sanitaartehnika toimimine ja väljanägemine.

Millist fototehnikat kasutame?

Pildistamiseks kasutame Canon’i profikaamerat, lisaks spetsiaalobjektiivid siseruumides pildistamiseks ning vajadusel lisavalgust ja statiivi.
Ja muidugi ei saa jätta lisamata, et kaamera ise pilti ei tee, vaja on kogemusi- mida, millal ja kuidas pildistada.

Kui suur on kinnisvara pildistamise kogemus?

Kinnisvara pildistamisega olen tegelenud ligi 21a ja kõike seda sama kaua, kui olen teinud ka maakleritööd. Ostjate igapäevasest tagasisidest saan teada millised on nende ootused ja pildistamisel saan seda kohe ka rakendada.
Varuge aega ja tulemus saab parim.

     “Üks pilt räägib rohkem, kui tuhat sõna!”

VALIK TEHTUD TÖID 


Tutvu ka meie VIDEOTEENUSEGA

 “Meiega võidate ajas, säästate närve ja saavutate soovitud tulemuse!”

KUTSU MEID OMA KINNISVARA PILDISTAMA

PARIMAD KINNISVARA NIPID