Choose language

[google-translator]

VIDEO: Hea sisu aitab kinnisvara müüa kallimalt ja kiiremini.

PRB juht Raimond Kaljulaid uuris KV.ee turundusjuhilt Kristiana Põllult, millist nõu annaks tema inimesele, kes tahab oma kinnivara müüa ja asub koostama kinnisvaraportaali kuulutust. Hea sisu, eriti pildid müüvad viivad tehingusse kiiremini ja võimaldavad küsida paremat hinda.

Mida teeb KV.ee selleks, et inimesed külastaksid just nende portaali mitte konkurentide omi?
Me panustame väga palju kasutajamugavusele, et koduleht oleks modernne ja äpid, mida inimesed üha rohkem kasutavad, oleksid head. Lisaks panustame palju sisuturundusse. Kirjutame ise palju arvamuslugusid, anname ülevaadet statistikatest, trendidest ja hinnamuutustest erinevates linnaosades.

Millist nõu annaksid Sina inimesele, kes tahab oma kinnisvara müüa?
Alustuseks tuleks vaadata, kus käib kõige rohkem otsijaid. Kuulutus tasub panna kõige populaarseimasse portaali. Loomulikult tuleb panustada piltidesse. Tänapäeval on inimeste harjumus paljuski piltuudised ja pealkirjad seal all. Kuulutusi ülesse pannes täida ära kõik lahtrid ning tutvu portaali nõuannete rubriigiga.

Osad kuulutused on väga standartsed, teised on proovinud midagi isikupärast juurde kirjutada. Kas sellest on päriselt kasu ka?
Kindlasti on! Oluline on see, et inimesed teaksid, mida nad saavad. Tuleb rääkida oma sihtgrupiga õiges keeles. Kui pakkuda midagi väga hea hinnaga, siis ilmselt ei ole sisu nii oluline. Kui soovitakse rohkem teenida siis kindlasti tasuks panustada ka sisusse.

Tundub, et pildid on läinud paremaks. Kas see mängib rolli?
Pildid on läinud palju paremaks. Oleme ise ka panustanud sellesse, et piltide vaadatavus oleks hea. KV.ee’l on keskmine mobiili vaatamise protsent 35% juures, mis tähendab, et suur hulk potentsiaalseid huvilisi vaatab tegelikult kinnisvarakuulutusi mobiilist. Mobiilis on ennekõike visuaal väga oluline, seega piltidesse tasub panustada.

Kas olete mõõtnud ka, kas hea sisu aitab kiiremini või kallimalt müüa?
Aitab mõlemat. Potentsiaalseid huvilisi tuleb kiiremini, sest portaal filtreerib su esimesena välja.Teiselt poolt aitab see ka kallimalt müüa, kuna kodu ostes on inimene nõus mõned tuhanded eurod rohkem maksma, kui ta saab parema emotsiooni. Nii hinnas kui kiiruses aitab hea sisu kindlasti kaasa.

Kirjutas: Raimond Kaljulaid

Allikas: PRB

Sarnased artiklid

PARIMAD KINNISVARA NIPID