Choose language

[google-translator]

Statistika: keskmise palga eest saab rohkem korteri ruutmeetreid

AR 161019975 300x193 - Statistika: keskmise palga eest saab rohkem korteri ruutmeetreid

Foto: Pixabay

Eesti keskmise netokuupalgaga on võimalik osta 0,9 m² Eesti keskmise tehinguhinnaga korteriomandit. Viimase aasta jooksul on keskmise sissetuleku ja korteritehingu hinna suhe pisut tarbija jaoks paranenud. Aasta tagasi sai Eesti keskmise palga eest 0,8 m² keskmise tehinguhinnaga korteriomandit.

 

Tallinnas, kus palgatase on kõrgem, on hinnad veel kõrgemad. Tallinlane saab keskmise netopalga eest soetada 0,7 m² Tallinna keskmise tehinguhinnaga korterit. Tallinna keskmise palga ja korteriomandi tehinguhinna suhe 0,6-0,7 on püsinud juba viis aastat. Teisisõnu on selle aja jooksul kinnisvara tehinguhinnad küll kasvanud, kuid hind sissetuleku suhtes on püsinud sama. Selline püsiv palga-hinna suhe on kindlasti üks teguritest, mis on soosinud järjepidevat korteritehingute arvu kasvu.

Tallinnast märksa soodsam on korterihinna ja sissetuleku suhe Pärnus. Pärnu keskmise netosissetuleku eest saab ostja 1,0 m² keskmise tehinguhinnaga Pärnu korterit. Siin aga peab arvestama, et Pärnu tehingute keskmine hind on uusarendustest vähem mõjutatud kui Tallinnas. Teisisõnu saab pärnakas osta sissetuleku eest küll suurema korteri, kuid selle kvaliteet on madalam.

Tartlaste sissetuleku ja korteritehingu hinna suhe on Pärnust madalam, kuid Tallinna omast kõrgem. Tartu keskmise palga eest saab viimaste aastate jooksul osta stabiilselt 0,7-0,7 m² korteripinda.

161018 keskmise palga ja korteritehignu keskmise hinna suhe - Statistika: keskmise palga eest saab rohkem korteri ruutmeetreid

 

Allikas: Äripäev (www.kinnisvarauudised.ee)

Sarnased artiklid

PARIMAD KINNISVARA NIPID